Неизвестно факти за лозарството

Присаждането е един от начините за размножаване на лозите и се използва, когато искате да внесете корекция в сорта или пък да произведете облагороден посадъчен материал. Има различни начини за присаждане на лоза

Име (възх.) Име (низх.) Цена (възх.) Цена (низх.) Рейтинг (низх.) Рейтинг (възх.) Модел (възх.) Модел (низх.) Покажи

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Те са най-жилавият и мъчен конкурент на лозите, а не бива да бъдат оставени да си виреят, защото в крайна сметка чувствително влияят на лозите и намаляват общото добро развитие на насаждението, а в крайна сметка и добива.

Двата начина за присаждане на зелено са обикновена копулация и на разцеп.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

При отглеждането върху богати, дълбоки хумусни почви торенето влияе слабо върху развитието и добива на лозата, но най-често тя се отглежда на по-бедни почви в дворовете или около вилите, където торенето има решаващо значение за получаването на повече и по-качествено грозде.

Много важно е, когато работите по присаждане на лозите, да правите гладки отрези.

Не е възможно да се поднови короната, когато се появи сокотечението. През пролетта резитбата на стари лози трябва да се прави преди пъпките да набъбнат.

, с които развитието на плевелите се потиска максимално.

Така е възможно за три години да се създадат нови рамена, а гроздето да се появи само на едногодишния прираст.

По последни данни плоскорезните разрохкващи обработки ограничават водната и ветровата ерозия и постигат по-равна повърхност на почвата лозя в междуредията.

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта се използват подходящи тревни смеси, борбата с плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестно факти за лозарството”

Leave a Reply

Gravatar